Ballet Magnificat w Chełmie.

Już po raz drugi do Chełma przyjedzie amerykański zespół baletowy Ballet Magnificat.

Tym razem na deskach Chełmskiego Domu Kultury zobaczymy dwa spektakle: „Bezpieczna Kryjówka” i „Szkarłatny sznur”.

Spektakl „Bezpieczna Kryjówka” zaplanowany jest na  7.04.2018. Godzina 18:00

Fabuła „Bezpiecznej Kryjówki” jest oparta na prawdziwej historii Corrie ten Boom – kobiety, która podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku ukrywała w swoim domu prześladowanych Żydów.

 

Spektakl „Szkarłatny sznur” zobaczymy już  8.04.2018. Godzina 18:00

Widowisko przedstawia dramat dwóch misjonarzy, którzy nie chcą pójść na kompromis w swojej drodze za Chrystusem, żyjąc i posługując pośród jednego z najbardziej okrutnych reżimów komunistycznego Związku Sowieckiego. Główna bohaterka, Rahab, dostaje bolesną lekcję, kiedy zostaje opuszczona przez swój ukochany sowiecki reżim. Dwóch misjonarzy dzieli się z nią dobrą nowiną o wolności w Jezusie Chrystusie. To jest początek poruszającej historii rewolucji – serce Rahab zwraca się do najwyższej prawdy, Jezusa Chrystusa. Najnowszy spektakl Ballet Magnificat pokazuje, jak niepojęty Boży plan odkupienia człowieka, Bóg realizuje nawet w najbardziej dramatycznej historii tego świata. Tak jak kiedyś komunistyczny reżim Związku Sowieckiego, tak i dzisiaj, żadna władza, totalitarny ustrój ani mocarstwo nie jest w stanie zatrzymać ani ograniczyć miłości Chrystusa.

Ballet Magnificat to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson w Missisipi, przez amerykankę, zawodową tancerkę baletową, Kathy Thibodeaux.
Ballet Magnificat wystawia spektakle na całym świecie. Każdego roku ponad 200 spektakli teatralno-muzycznych, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie, Azji, Ameryce Południowej, a w ubiegłym roku również w Afryce. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi.

Zobacz również:

Balet Magnificat w Chełmie 27.04.2017

Ballet Magnificat już jest w Polsce 21.04.2017

Ballet Magnificat – Syn Marnotrawny

Share Button