W dniu 30.04.2017 nasz zbór odwiedził Peter Gladwin – autor książki “Powstać z popiołów”

Peter Gladwin podczas swojego tygodniowego pobytu w Chełmie odwiedził również chełmskie szkoły, więzienie i domy dziecka, gdzie dzielił się swoją bolesną przeszłością i tym samym działaniem Bożej łaski w jego życiu.

Ta niezwykła postać uświadomiła nam, jak bardzo nie doceniamy tego co mamy.
Bóg ma plan na życie każdego, a wiara w niego przezwycięża wszystko.

DZIĘKUJEMY PETER I NIECH CIĘ BÓG BŁOGOSŁAWI W TWOJEJ POSŁUDZE !!!

Krótka biografia Peter Gladwin:

Peter Gladwin jako roczne dziecko ledwo ocalał z pożaru domu. Doznał poważnych obrażeń, których skutkiem okazała się częściowa niepełnosprawność. Oszpecony, pokryty bliznami, dorastał w siermiężnych warunkach na przedmieściach Halifaxu jako trzecie z dziewięciorga dzieci.
Peter zawsze popadał w rozmaite tarapaty. Nieustanne kłopoty z policją, trudne pobyty w domach opieki naznaczone częstymi ucieczkami sprawiły, że większość czasu spędzał na ulicy. Wkrótce podczas jakiejś bójki został ugodzony nożem tak nieszczęśliwie, że stracił zupełnie władzę w prawej ręce. W relacjach z innymi też nie szło mu najlepiej. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków i hazardu stało się dla niego ucieczką od rzeczywistości. Trwało to przez cale lata. Wreszcie pojawiły się myśli samobójcze. Peter planował już, jak ze sobą skończy.

Lecz w pewnej rozmowie z siostrą dokonał nagle zaskakującego odkrycia, które miało całkowicie odmienić jego los. To był początek głębokiej przemiany. Przez lata pracował w poradniach odwykowych oraz jako kurator osób wychodzących z nałogu. Obecnie udziela się jako mówca na rozmaitych konferencjach, dzieląc się swym doświadczeniem życia. Ma żonę i trójkę dzieci.

Zapraszamy do wysłuchania kazań z tego cennego czasu: https://www.domnaskale.pl/multimedia-archive/peter-gladwin-kazanie-30-04-2017-mirek-kulec-tlumaczenie/

peter gladwin sermonsWizyta Petera Gladwina i Trevora JacksonaWizyta Petera Gladwina i Trevora JacksonaWizyta Petera Gladwina i Trevora Jacksona

Share Button