Ballet Magnificat w Polsce

Już 21.04.2017 odwiedzi nasze miasto Chełm.

Ballet Magnificat w Polsce  wystąpi na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła”.

Czym jest balet ?

Rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec, wykonywany przez tancerzy według choreografii z towarzyszeniem muzyki, na tle dekoracji. Tak twierdzi Wikipedia, ale myślę i czuję że to jest coś więcej niż taniec.

Jest to cała istota ekspresji i uczuć które chce nam przekazać ten spektakl, treść zawarta w istocie przypowieści

Syna Marnotrawnego którą można odnaleźć w EWANGELII ŚW. ŁUKASZA 15: 11 – 32


Artyści z najwyższej półki, pełni pasji miłości i gotowi do działania.  Zobacz sam jak jadą i odpoczywają …

Już wkrótce będzie można porozmawiać z nimi osobiście i dowiedzieć się co ich skłoniło by wybrać taką drogę w życiu.

26.04.2017 środa godzina 18:00

Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Dom na Skale” ul. Lwowska 72E

Zobacz jak dojechać do nas —- > MAPA

Ballet Magnificat - Powrót Syna Marnotrawnego

Przypowieść o marnotrawnym synu

11. Powiedział też: Pewien człowiek miał dwóch synów. 12. Młodszy z nich zwrócił się do ojca: Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada. Ojciec zatem podzielił miedzy synów dorobek swego życia. 13. Krótko potem młodszy syn spieniężył wszystko, wyjechał daleko, prowadził rozwiązły tryb życia i roztrwonił majątek. 14. Gdy wszystko stracił, w kraju, gdzie przebywał, nastał wielki głód. Wówczas i jemu zaczął doskwierać niedostatek. 15. Wynajął się zatem u jednego z obywateli tego kraju, który wysłał go do swoich wiejskich posiadłości i zatrudnił przy wypasie świń.

16. Pracując tam, pragnął najeść się strąków, którymi tuczono świnie, lecz nikt mu nie pozwalał. 17. Wtedy oprzytomniał: Iluż to najemników mego ojca – pomyślał – ma chleb pod dostatkiem, a ja tu z głodu ginę. 18. Wracam do ojca. Powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem względem Boga oraz względem ciebie. 19. Nie jestem już godny nazywać się twoim synem. Przyjmij mnie do pracy jako jednego z twoich najemników. 20. Wstał więc i ruszył w drogę. Gdy był jeszcze daleko, ojciec zobaczył go i zdjęty litością wybiegł naprzeciw, rzucił mu się na szyje i ucałował go. 21. Ojcze – rozpoczął syn – zgrzeszyłem względem Boga oraz względem ciebie. Nie jestem już godny nazywać się twoim synem. 22. Ojciec zaś zwrócił się do sług: Przynieście czym prędzej najlepszą szatę i ubierzcie go; włóżcie pierścień na jego rękę i sandały na nogi, 23. wybierzcie też dorodne cielę, przyrządźcie na ucztę, zasiądźmy do stołu i uczcijmy to, 24. że ten oto mój syn był martwy, a jednak ożył, był zgubiony, lecz odnalazł się. I zaczęto się bawić.
25. Starszy syn tymczasem pracował na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i odgłosy tańców. 26. Przywołał więc jednego z młodych służących i zapytał, co się dzieje. 27. Wrócił twój brat! – usłyszał. – Twój ojciec kazał zabić drobne ciele i cieszy się, że odzyskał go zdrowego. 28. Starszy syn wpadł w gniew. Nawet nie chciał wejść do domu. Wtedy ojciec wyszedł i zaczął go uspokajać. 29. Ale on był nieprzejednany: Służę ci od lat – wypomniał – szanuje każdy twój rozkaz, a ty nigdy nie dałeś mi choćby koźlątka, bym się zabawił z przyjaciółmi. 30. Ledwie jednak zjawił się ten twój syn, który z dziwkami roztrwonił twój dorobek, natychmiast kazałeś zabić dorodnego cielaka. 31. Wtedy ojciec powiedział do niego: Dziecko, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko moje jest twoje. 32. To dobrze, że bawimy się i cieszymy, bo widzisz, ten twój brat był martwy, a jednak ożył, był zgubiony, lecz odnalazł się.
Share Button